Güncel haberler
Ana Sayfa / Proxy Siteleri / Proxy Siteleri Güvenli Mi

Proxy Siteleri Güvenli Mi

Proxy, internet üzerinde vekil görevini üstlenen sunucular aracılığıyla normal olarak girilemeyen internet sitelerine ulaşmayı sağlar. Proxy siteleri ile girilen internet siteleri orijinal IP adresinize ulaşamaz. Bağlandığınız site üzerinde sizin için belirlenen IP adresi, girdiğiniz internet sitesinde görünen IP adresiniz olacaktır. Proxy ile internet üzerinde dolaşabilmek belirli seviyelerde mümkündür. Proxy seviyeleri toplamda 3 farklı kategoride ele alınabilir. Saydam Proxy, Anonim Proxy ve Elit Proxy olarak sıralanmaktadır. Her biri seviyenin kendi içerisinde farklı bir özelliği mevcuttur.

Saydam Proxy: Saydam Proxy erişiminde IP adresinizin pek de gizli olduğu söylenemez. Daha çok güvenliği az olan ve erişiminde sorun bulunan siteler için tercih edilmesi idealdir.

Anonim Proxy: IP adresinize direkt olarak olmasa da belirli işlemler sonucunda ulaşılabilecek Proxy seviyesidir. Girdiğiniz internet sitelerinin pek çoğu Anonim Proxy sayesinde IP adresinizi göremez.

Elit Proxy: İnternette gizli olarak gezinmenin en güvenli seviyesidir. IP adresinizin neredeyse tamamen gizlendiği bir seviyedir.

Her bir proxy seviyesi için kullanıma sunulmuş olan proxy siteleri mevcuttur.

Proxy Siteleri Ne Kadar Güvenli?

Proxy siteleri, internette gezinmenizin güvenilir yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Güvenilirlik açısından IP adresinizi gizliyor olsalar da popülerliği az olan proxy siteleri güvenilirlik açısından bir takım sorunları karşınıza çıkarabilmektedir. Popüler ve dünya çapında kabul gören proxy siteleri ise kullanıcı güvenliği için ideal seçenekler olmaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir