Güncel haberler
Ana Sayfa / Proxy Siteleri / Proxy Sitelerinde Video Açılmama Sorunu

Proxy Sitelerinde Video Açılmama Sorunu

Proxy sitelerine olan ilginin her geçen gün gelen yasaklamalar neticesinde artış göstermesiyle beraber, internet kullanıcıları daha yüksek oranda bu siteleri tercih ederek internet üzerinden işlemlerini tamamlayabiliyorlar. İnternet dünyasında gizli gezinti yapabilmeye olanak sağlayan proxy siteleri sayesinde özellikle yasaklı video sitelerine erişim sağlayabilmek mümkün oluyor. Kullanıcılara ait IP bilgilerini hukuksal sorun yaşanmadıkça hiçbir zaman paylaşmayan proxy siteleri sayesinde, internet üzerinde gizlenerek erişim yasaklarını aşabilmek mümkün oluyor. Proxy sitelerinden bazıları, kullanıcıların konumunu istediği gibi ayarlayabilmesine de olanak sağlıyor. Bazı kullanıcılar, proxy siteleri ile eriştikleri sitelerde istedikleri videoları izleyememe problemiyle karşı karşıya kalıyorlar. Videoların proxy sitesi kullanıldığı halde neden açılmadığına dair akıllarda soru işareti oluyor. Video açılmama sorununa yönelik olarak farklı çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Proxy Sitelerinde Videolar Neden Açılmıyor?

Kullandığınız proxy sitesinde videoların açılmamasının üç farklı temel sebebi bulunuyor.

Adobe Flash Player: Kullandığınız tarayıcıda Adobe Flash Player’ın bulunmaması sebebiyle proxy sitesi üzerinden erişim sağladığınız sitelerde video açılmaması sorunu yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde Adobe Flash Player güncel değilse de video açılmaması problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

DNS Ayarları: DNS adreslerinizin ayarının yapılmamasından kaynaklı olarak da proxy siteleri ile giriş yaptığınız sitelerde video açılmaması sorununu yaşayabilirsiniz. DNS adreslerinizi manuel olarak güncelleyerek videoları sorunsuzca izleyebilirsiniz.

Tarayıcı Güncelliği: Kullandığınız tarayıcının güncel olmaması durumunda videolar proxy ile erişim sağlasanız bile açılmayacaktır. Bu noktada gerekli tarayıcı güncellemelerini yaparak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir